Курси чеської мови у Львові

Курси чеської мови у Львові разом з фахівцями Центру іноземних мов Романа Даниліва

Курси чеської мови у Львові

Чеська мова — це одна з західнослов'янських мов , що розповсюджена в Чехії, Канаді, США, Австралії, Словаччині.В світі розмовляють чеською мовою більше 19.6 млн . людей. Чеська мова є офіційною мовою Чехії ( розмовляють в цій країні 10 млн. людей).В чеській мові розрізняють чотири групи діалектів: моравсько-словацькі, власне чеські, ляські (силезьські) та галацькі. Для морфологічної системи чеської мови характерні:відсутність  простих минулих часів; розмаїття типів дієвідмінювання; велика кількість типів відмінювання іменників.

Писемність в чеській мові представлена латинською основою  з численними діакритичними знаками та одним диграфом ch. Завдяки чеській писемності було  створено досить близьку до неї словацьку мову, а в 19 столітті на чеську систему було переведено хорватську латиницю. За чеськими зразками були спроектовані найпоширеніші системи латинізації таких слов'янських мов як білоруської, російської, української. 

До середини XIX сторіччя чеська орфографія зберігала декілька стародавніх позначень звуків: 

  • літера g використовувалася замість j для позначення звуку; 
  • літера j використовувалася замість i для позначення довгого звуку;
  • літера w використовувалася замість v.

Класифікація: Індоєвропейска, Слов'янська, Західнослов'янська, Чеська. 

Кінцем 13 століття датуються перші пам'ятки чеської писемності. Уже в 14 столітті існував єдиний тип літературної чеської мови, яка стабілізувалась в 15-16 ст. Розвиток чеської мови був перерваним у зв’язку з правлінням Габсбурзької династії в 17-18 ст., оскільки офіційною мовою в цей період була німецька. Лише в кінці 18  - початку 19 століття на основі літератури 16 - 17 століть відбулось відродження чеської літературної мови. Значну роль у становленні літературної мови відіграли діячі чеської доби Відродження: Й. Юнгман - автор Чесько-німецького словника; Й. Добровський - автор першої наукової граматики з чеської мови. 

Центр іноземних мов Романа Даниліва запрошує Вас на курси чешської мови!