Курси грецької мови у Львові

Курси грецької мови у Львові разом з фахівцями Центру іноземних мов Романа Даниліва

Курси грецької мови у Львові
  • Грецька для дошкільнят
  • Грецька для дітей
  • Грецька для школярів
  • Грецька для студентів
  • Грецька для початківців
  • Грецька для дорослих
  • Грецька з репетитором
  • Підготовка до ЗНО грецька

Грецька мова – це одна із індоєвропейських мов, яка поширена в Єгипті, Юній Італії, Південній Албанії , на півдні Балканського п-ова і прилеглих до нього островах Іонічного та Егейського морів (Кріт, Евбея, Лесбос, Родос, Кіпр).В світі цією мовою розмовляють приблизно 12.2 млн., у тому числі в Греції 9.5 млн. та на Кіпрі 530 тис.чол. Грецька є офіційною мовою Греції і Республіки Кіпр (разом із турецькою).В історії грецької мови виділяють три основних періоди: др.-грецький (14 століття до н. е. - 4 століття н. е.), ср. -грецький (5-15 ст.), новогрецький (з 15 ст.). В складі лексичної системи давньогрецької мови є декілька шарів: питома грецька, догрецька (у т. ч. пеласгійська) і запозичена, що складається із шарів семітського, персидського і латинського походження. Лексика давньогрецької мови, поряд з латинською, була джерелом формування науково-технічної термінології. Перші пам'ятки алфавітного грецького письма належать до 8-7 ст. до н. е.

Звукова система давньогрецької мови складалася з 5 голосних, протиставлених за довготою/короткістю, і 17 приголосних. Греками було створена у 9-8 ст. до н. е. на основі фінікійського письма грецьку писемність — перший в історії справжній алфавіт з окремими знаками як для приголосних, так і для голосних . Для давньогрецької морфології властиві 3 роди імен, показниками яких були артиклі); З числа (однина, двоїна, множина); 5 відмінків (називний, родовий, давальний, знахідний, кличний); 3 типи відмін. Дієслово мало 4 способи (дійсний, наказовий, кон'юнктив і оптатив); 2 типи дієвідміни; 3 стани (актив, пасив і медіопасив); 2 групи часів: головні (теперішній, майбутній, минулий доконаний) та історичні (аорист, імперфект, плюсквамперфект). Новогрецька літературна мова існує у двох різновидах: кафаревуса — "очищена", яка продовжує традиційну античну норму, і димотика — "народна", створена на основі говірок Греції.

Грецька мова зіграла важливу роль у формуванні численних грецьких запозичень як: кіно, метро, діалект, хор, троянда, бандура, церква, хрест, фізика, географія, біологія, філологія, криза, асфальт, діаспора, піп, ангел, апостол, смарагд та ін., а також з численних християнських імен - Оксана, Ірина, Микита, Петро, Андрій, Микола, Олександр, Олексій

Центр іноземних мов Романа Даниліва запрошує Вас на курси грецької мови.