Курси грузинської мови у Львові
Курси грузинської мови у Львові разом з фахівцями Центру іноземних мов Романа Даниліва
Грузинська мова (kartuli ena) — це одна із картвельських мов. Грузинська мова є державною мовою Грузії. Вона частково поширена в Туреччині, Ірані, на Північному Кавказі, Азербайджані. Згідно перепису 1979 року на території колишнього Радянського Союзу грузинською мовою розмовляє понад 3.5 млн. людей. Приблизно 500 000 людей розмовляє грузинською мовою в Росії, Ірані, Туреччині, США та Європі.
Мовою "ківрулі" в Грузії спілкується приблизно 20 000 людей та 65000 людей за її кордоном. Мова "ківрулі" вважається однією з окремих єврейських мов.
Грузинська має дві групи діалектів: горянський (хевсурський, пшавський, тушський і ін.) і плоскісний (аджарський, картлійський, імеретинський, кахетинський, рачинський, гурійський та інш ). В грузинській мові є два ступені порівняння: порівняльно-перевищувальний та зменшувальний (послаблений). Підмет, який виражається іменником-неістоти, не узгоджується з присудком. В залежності від часу, при перехідних та деяких неперехідних дієсловах, підмет ставиться в давальному або називному, ергативному відмінку. В грузинській мові дуже часто зустрічаються лексичні запозичення з іранської, семітської та грецької мов.
Класифікація : Південнокавказська мова, Картвелі, Сванська, Мегрельська, Лазська, Грузинська мова.
Розрізняють три періоди розвитку літературної грузинської мови: давній (5-11 ст.), середній (12-18 ст.) і новий (з 19 ст.) .Новогрузинська мова, що була сформована до 18 століття, лексично відрізняється від давньогрецької. Адже в основі давньогрецької мови лежить картлійська мова (басейн річки Кура). Єдина літературна грузинська мова розпочинає розвиватись з 60 – років 19 століття. В її основі лежать кахетинський та картлійський діалекти. Цією мовою створені твори Важа Пшавели, А. Церетелі та інших.
Центр іноземних мов Романа Даниліва запрошує Вас на курси грузинської мови!