Курси китайської мови у Львові

Курси китайської мови у Львові разом з фахівцями Центру іноземних мов Романа Даниліва

Курси китайської мови у Львові

Китайська мова — це одна з китайсько-тибетських мов, яка розповсюджена в Лаосі, КНР, Камбоджі, Індонезії,  В'єтнамі, М'янмі, Малайзії, Таїланді, Сінгапурі та ін. Китайська мова є офіційною мовою КНР, однією з 6 офіційних та робочих мов ООН. Китайська мова має 7 основних діалектних груп: північну (більше 70% людей використовують цей діалект), у, сян, мінь, гань, хакка, ює, . Діалекти відрізняються за  лексичними, фонетичними, частково граматичними ознаками і це  унеможливлює міждіалектне спілкування. Основою китайської мови є північні діалекти, її фонетичною нормою - пекінська вимова.Китайська мова  має дуже багато діалектів, що відрізняються між собою фонетично, мають значні лексичні відмінності та деякі відмінності в граматиці.Розрізняють наступні діалекти( поширення з півночі на південь): 

  • Мандаринський 官话 guanhua — північні діалекти китайської мови, приблизно 70% носіїв мови 
  • У 吴, включає шанхайський діалект 
  • Ґань 赣 
  • Сян 湘 
  • Мінь 闽 
  • Хакка 客家 kejia 
  • Кантонський 粤 yue 

Путунхуа 普通话(кит. "проста, звичайна мова") — сучасна літературна китайська мова, яка базується на пекінському різновиді китайської мови, є офіційною мовою Тайваню та Сінгапуру. Більшість китайців, для яких рідними є непівнічні діалекти китайської мови, достатньо добре володіють путунхуа. 

Загальна кількість знаків в системі китайського письма налічує 80 тис. Більшість із них є застарілими або дублюються. Освічений китаєць знає близько 7 тис. ієрогліфів. Для читання офіційної китайської преси достатньо знати 3-4 тисячі ієрогліфів.

Класифікація: Китайсько-тибетська, Китайська мова.

Літературна давньокитайська мова  в'єньянь остаточно сформувалась 4-3 столітті до н .е з живих діалектів. Уже в 1-му тисячолітті до н.е. відбулись значні розбіжності в розумінні літературної мови, так як вона була не зрозумілою  для сприйняття на слух. Давньокитайська літературна мова зазнала значних змін протягом багатьох століть, тому з початку 1-го тисячоліття н.е. сформувалась  нова писемна китайська мова, що відображає розмовну мову. Писемність китайської мови - ієрогліфічна. Найдавніші літературні пам'ятки відносяться до 1-ї половини 1-го тисячоліття до н. е.  До них відносять "Шицзин" ("Книга пісень") та "Шуцзин" ("Книга історії") 

Поступова латинізація китайської мови почалася в 17 столітті священнослужителями Матео Річі, Ніколасом Тріголєм , які прибули в Китай вивчати мову й проповідувати християнство.  В 1867 році Томас Л. Вейд – секретар з китайської мови у британському посольстві в Китаї – видав книгу "Самовчитель з китайської" (语言自迩集), для якого він адаптував систему латинізації священнослужителя Р. Морісона. Через 45 років Х.Л. Джайлз видав китайсько-англійський словник, де  використав ту ж саму систему з деякими змінами.

Центр іноземних мов Романа Даниліва запрошує Вас на курси китайської мови!